Ariterm Oy palvelee sinua Saarijärvellä

Ariterm Oy on lämmitysjärjestelmien valmistamiseen, myyntiin ja huoltoon keskittynyt yritys Saarijärvellä. Päätuotteitamme ovat lämmön ja lämpimän käyttöveden tuottamiseen tarkoitetut keskuslämmityskattilat, biopolttolaitteet sekä kokonaisjärjestelmät. Meiltä löytyy sopivin ratkaisu niin omakotitaloon kuin teollisuuskiinteistöönkin.

Tutustu tarjoammiimme lämmitysratkaisuihin ja huoltopalveluihin ja ota yhteyttä lämmöntuotannon asiantuntijoihimme!

Ariterm Oy
PL 59 (Uuraistentie 1)
43101 SAARIJÄRVI

Puh: (014) 426 300 (vaihde)
Fax: (014) 422 203
E-mail: ariterm@ariterm.fi

Toimiston aukioloaika ja puhelinpäivystys arkisin klo 8.00-16.00.

Johto

Petteri Korpioja Toimitusjohtaja
0400-942 705, petteri.korpioja@ariterm.fi

Kimmo Kantalainen Myyntijohtaja
0400-541 721, kimmo.kantalainen@ariterm.fi

Pasi Paananen Operatiivinen johtaja
pasi.paananen@ariterm.fi

Myynti

Veijo Kilkkilä Myyntipäällikkö biotuotteet, Häme ja Kaakkois-Suomi
0500-451 610, veijo.kilkkila@ariterm.fi

Esa Suvanto Myyntipäällikkö biotuotteet ja pienkattilat, Etelä- ja Länsi-Suomi
040-900 2188, esa.suvanto@ariterm.fi

Jarmo Nikula Myyntipäällikkö biotuotteet, Etelä- ja Länsi-Suomi
0500-531 906, jarmo.nikula@ariterm.fi

Tauno Tarvainen Myyntipäällikkö biotuotteet ja pienkattilat, Keski-Suomi ja Pohjanmaa
040-582 7094, tauno.tarvainen@ariterm.fi

Jukka Kyyrönen Biolaitteiden aluemyynti, Savo ja Karjala
040-758 8122, jukka.kyyronen@ariterm.fi

Pienkattiloiden myyntialueet 2015

Biotuotteiden-myyntialueet

Tekninen tuki

Puhelinneuvonta avoinna arkisin klo 8.00 – 16.00 välisenä aikana.
Sujuvan puhelun varmistamiseksi selvitä etukäteen tuotteen/laitteiston tarkka malli ja valmistusvuosi.

Ari Moisio Pellettikattilat ja polttimet 20-50 kW, pienkattilat
040-572 3812, ari.moisio@ariterm.fi

Henry Lahtinen Pien- ja kiinteistökattilat, biojärjestelmät ja lämpökeskukset
040-531 0761, henry.lahtinen@ariterm.fi

Sujuvimmin saat varaosat verkkokaupastamme!
Pienkattiloiden varaosat löytyvät tästä linkistä
Biotuotteiden varaosat löytyvät tästä linkistä

HUOM! Varaosia noudettaessa tehtaalta on tilaus tehtävä etukäteen varaosaverkkokauppaan tai soittamalla numeroon 014-426300. Lisäksi verkkokaupassa tehdyistä tilauksista on lähetettävä sähköposti webtilaus@ariterm.fi osoitteeseen mahdollisesta noutoajankohdasta. Maksu noudettaessa käteisellä tai pankkikortilla.

Taloushallinto ja ostot

Jari Kanervo Talouspäällikkö
040 830 9180, jari.kanervo@ariterm.fi

Reijo Kaihlanen Ostaja
040 765 1039, reijo.kaihlanen@ariterm.fi